Інфляція у Британії оновила максимум за 40 років

Показник інфляції у червні частково зумовлений зростанням цін на бензин на 42% у річному обчисленні та майже 10-відсотковим зростанням цін на продукти.

Рівень інфляції у Великій Британії за підсумками червня збільшився до 9,4% у річному вираженні порівняно з 9,1% у травні. Про це свідчить звіт Національної статистичної служби (ONS), оприлюднений у середу, 20 липня.

Рівень інфляції у Великій Британії досяг нового максимуму за 40 років. Це призвело до додаткового навантаження на бюджети домогосподарств зі зростанням вартості життя.

Вказано, що показник інфляції у червні частково зумовлений зростанням цін на бензин на 42% у річному обчисленні та майже 10-відсотковим зростанням цін на продукти.

Ціни, що сплачуються фабриками за матеріали та енергію, у червні були на 24% вищими, ніж роком раніше — це найбільше зростання з початку реєстрації у 1985 році — тоді як ціни, що стягуються фабриками, підскочили на 16,5%.

Банк Англії очікує на подальше прискорення інфляції — понад 11% — у жовтні. Тоді верхня межа цін на енергоносії буде знову скоригована і, за прогнозами, зросте до середньорічних рахунків понад 3000 фунтів стерлінгів. Квітневий рівень становив 1971 фунт стерлінгів і означав лише попереднє підвищення у відповідь на стрибок оптових цін, спричинений війною Росії проти України.

Нагадаємо, за підсумками червня споживчі ціни у США зросли на 9,1% у річному вираженні. Це найбільше зростання за понад 40 років — з листопада 1981 року.

Також повідомлялося, що від початку року інфляція в Україні перевищила 20%. Тоді було названо основні чинники посилення інфляційного тиску.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net