Енергоатом не може покривати пільговий тариф на електроенергію — регулятор

На операційну діяльність Енергоатома залишається лише 11,5 млрд гривень при мінімальній потребі у 18,4 млрд гривень.

НАЕК Енергоатом покриває близько 90% обсягів фінансового навантаження для забезпечення пільгового тарифу на електроенергію для населення і через це не може у повному обсязі покривати витрати на виконання положення про покладання спеціальних обов’язків (далі – ПСО). Про це у п’ятницю, 19 травня, свідчать матеріали до засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

«Енергоатом покриває близько 90% обсягів фінансового навантаження, необхідного для виконання спеціальних обов’язків та несе великі фінансові витрати в межах виконання ПСО. За 1 квартал 2023 року вартість послуги становила 72,6 % від чистого доходу компанії від продажу електроенергії, при цьому валовий прибуток Енергоатому у розмірі 29,7 млрд грн не перекриває витрати на Послугу ПСО в розмірі 30,34 млрд грн», – йдеться в документі.

Зазначається, що після вирахування витрат на послугу ПСО з чистого доходу – на операційну діяльність Енергоатома залишається лише 11,5 млрд грн при мінімальній потребі у 18,4 млрд грн.

Таким чином у компанії не вистачає коштів для оплати обов’язкових витрат, до яких належать: заробітна плата, сплата податків, фінансових витрат, охорона й оборона об’єктів АЕС, поступове погашення заборгованості перед НЕК Укренерго, закупівля ядерних матеріалів у СхідГЗК.

«Водночас компанії необхідно фінансувати виробничу програму, постачання ядерного палива, ремонти, інвестиційну програму та інші заходи», – додали в Енергоатомі.

Нагадаємо, у квітні уряд знову відклав підвищення цін на електроенергію для населення ще принаймні на місяць – до кінця травня. Зараз населення платить 1,44 грн за кВт/год, якщо споживається менше 250 кВт/год на місяць та 1,68 грн за кВт/год, якщо споживається понад 250 кВт/год на місяць.

При цьому міністр енергетики Герман Галущенко заявляв, що перегляд тарифів на електроенергію допоможе відновити енергосистему до нового осінньо-зимового періоду.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net