Дефіцит бюджету-2023 становитиме $38 млрд — Шмигаль

Україна розраховує покрити дефіцит бюджету наступного року за рахунок допомоги США, ЄС та МВФ.

Дефіцит держбюджету у 2023 році становитиме приблизно $38 млрд, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у середу, 14 вересня.

«Близько $38 млрд – це дефіцит бюджету наступного року, які ми залучатимемо від наших міжнародних партнерів і через військові облігації. Це два джерела, крім податкових надходжень, які ми бачимо наступного року», – сказав він.
 
Україна розраховує отримувати щомісяця по 1 млрд євро від ЄС та $1,5 млрд від США, а також сумарно на рік $12 млрд від МВФ.
 
«Наступного року ми говоримо про три джерела фінансування нашого дефіциту. Євросоюз — ми просимо макрофінансову допомогу 12 млрд євро: по 1 млрд євро щомісяця, МВФ, який мав би надати $12 млрд за програмою наступного року, і США — по $1,5 млрд на місяць. Це вийде разом із фінансуванням $3,5 млрд на місяць, яке повністю закриє наш дефіцит бюджету», – сказав Шмигаль.
 
За його словами, додатково залишається «подушка безпеки» у вигляді військових облігацій на екстрені випадки або для фінансування розривів надходження міжнародної допомоги.
 
Також прем’єр повідомив, що до кінця цього року надійде ще $8 млрд макрофінансової допомоги від ЄС і, можливо, $4,5 млрд додатково від США.
 
Нагадаємо, що напередодні Кабмін схвалив проект бюджету-2023, його передали на розгляд парламенту.
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net