Бюджет-2023 буде дуже жорстким — Мінфін

Усі витрати на наступний рік будуть переглянуті. Міністр сподівається, що вдасться профінансувати усі витрати.

Бюджет на 2023 рік буде надзвичайно жорстким, попередив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв’ю РБК-Україна, опублікованому в понеділок, 15 серпня.

Головним завданням, як і цього року, є пошук додаткового фінансування для покриття дефіциту бюджету.

«Бюджет буде надзвичайно жорсткий. Це бюджет можливостей в умовах війни. Але при цьому є надія, що ми зможемо його профінансувати. Ключове завдання — знаходження коштів, у тому числі за допомогою наших партнерів-країн, щоб профінансувати дефіцит бюджету», — сказав він.

За його словами, наступного року «не буде видатків, які не будуть переглянуті».

«Щодо всіх сфер однозначно буде перегляд усіх витрат, оптимізація. У нас бюджет виходить з одного боку дуже складний, тому що складний рік, складні макропоказники, які важко об’єктивно оцінити, багато невідомих. Але з іншого боку — досить простий. Тому що ми повинні профінансувати пенсії пенсіонерам, зарплати медикам, педагогам, соціальний захист громадян, виплати внутрішньо переміщеним особам та кошти на військову кампанію, на армію», — розповів Марченко.

Міністр також зазначив, що курс гривні до долара, на якому розраховується бюджет, поки що не є публічним, але «цифри не катастрофічні».

За даними Мінфіну, з початку війни фінансування держбюджету склало 805,3 млрд гривень або 26,95 млрд доларів. Зовнішні надходження склали 13,87 млрд доларів або 51% від загального фінансування.

Також у Мінфіні заявили про різке скорочення дефіциту держбюджету — за підсумками липня він складав 4,8 млрд грн проти 134,9 млрд грн у червні. Усього з початку року дефіцит становив 412 млрд гривень.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net