Агроекспорт України зріс на 12% за місяць

У липні постачання українського зерна зросло на 300 тисяч тонн і склало 1,7 мільйона тонн.

 
За підсумками липня експорт агропродукції з України зріс на 12% і склав 3 млн тонн, повідомляє асоціація Український клуб аграрного бізнесу в понеділок, 1 серпня.
 

Так, експорт зернових зріс на 21% і становив 1,7 млн тонн (кукурудза – 69%, пшениця – 22%, ячмінь – 9%).
 
Також за місяць експортовано 597,2 тис. тонн олійних культур, що на 7% більше за показники попереднього місяця. При цьому рослинної олії експортовано стільки ж, скільки і в червні – 297,1 тис. тонн, з яких 94% соняшникової та 6% – соєвої.
 
Таким чином експорт зернових збільшився за місяць майже на 300 тис. тонн.
 
«Хоча позитивна динаміка експорту спостерігається, проте ціни на внутрішньому ринку на зернові культури продовжують знижуватися. На них тисне надмірна пропозиція як урожаю минулого року, так і надходження нового врожаю за значно менших темпів зростання експорту», — йдеться у повідомленні.
 
Зазначимо, що в Україні очікують різке зростання експорту зерна із серпня завдяки зерновому коридору Чорним морем, що запрацював сьогодні.
 
Нагадаємо, що 22 липня у Стамбулі було підписано угоду про запуск «зернового коридору» з України. Він запрацював 1 серпня – перше судно з українським зерном вийшло з Одеського порту з 26 тисячами тонн кукурудзи для Лівану.

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net